Barwne święto kobiecości
2019-03-12
Modelki  z Ukrainy oraz uczniowie zbąszyńskiego ogólniaka zaprezentowali się w poniedziałek (11.03.) w sali „Świtezianka”. Patronem wydarzenia był starosta Jacek Skrobisz.
Impreza została zrealizowana w ramach projektu „Kobieta zmienną jest”, współfinansowego przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży. Realizatorzy zadania to: Liceum dla Dorosłych w Zbąszyniu, Szkoła Ponadpodstawowa z miasta Tarnopol na Ukrainie, młodzieżowy klub piłkarski z Poczdamu oraz Miejska Sala Sportowa "Świtezianka”. Zaprezentowano trzy pokazy: ZGARDY (pozłacane hafty, stroje w kwitnących wytwornych elementach, duża świąteczność kolorów, a  wszystko w ramach ukraińskiej sztuki barokowej); MOLFARKA (ukazuje niezwykłe zdolności twórców ukraińskich, kojarzone z naturą, znajomością człowieka, komunikacją z duszami zmarłych przodków) oraz SPADEK POKOLENIA – oparty na niezwykłych ozdobach, haftach, niepowtarzalnych w żadnym z rejonów Ukrainy. Prezentowane ubiory i stroje każdorazowo wzbudzały oklaski wśród publiczności. 
Całość prowadził dyrektor „Świtezianki” Bogusław Solnicki, wspierany przez Monikę Raczkowiak, a wśród zaproszonych gości byli: dyrektor LO Marek Furman, były wiceprezydent Tarnopola Władimir Kaszycki, Irina Gelecka - dyrektor collegu w Tarnopolu oraz Monika Górniak - właściciel sieci szkół dla dorosłych w Polsce. 
Wszystkie osoby obecne w „Świteziance” zostały poczęstowane słodkimi wypiekami firmy Zenona Ziomka "HAWANA" z Kębłowa, a fundatorem poczęstunku był starosta Jacek Skrobisz.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 18408076      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt