Najlepsi uczniowie nagrodzeni za efekty edukacyjne w I semestrze roku szkolnego 2018/2019
2019-02-22
Zapał do nauki, cierpliwość, systematyczność i ciężka praca – to wspólne cechy ponad 150 uczniów ze  szkół ponadpodstawowych i szkoły specjalnej z naszego powiatu, którzy za swój trud w I semestrze  zostali nagrodzeni Stypendiami Starosty Wolsztyńskiego. Jest to forma gratyfikacji finansowej, na którą liczyć mogą uczniowie wyróżniający się wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce lub szczególnymi osiągnięciami sportowymi, artystycznymi czy naukowymi. Zdobycie jednego stypendium nie wyklucza możliwości otrzymania drugiego, trzeciego, a nawet czwartego. Wypłacane są one każdorazowo po zakończeniu okresu klasyfikacyjnego, czyli przed starostą Jackiem Skrobiszem będą jeszcze dwie okazje do pogratulowania najlepszym: w kwietniu, gdy mury szkół opuszczać będą maturzyści oraz 21 czerwca – podczas uroczystych apeli na zakończenie roku szkolnego.

Jak dotąd uczniowie, poza pamiątkowymi dyplomami i gratulacjami złożonymi przez starostę i dyrektorów otrzymali łącznie 31.920 zł. W każdej szkole przyjęto ten sam system gratyfikacji: za szczególne osiągnięcia uczeń otrzymuje jednorazowo 200 zł, za  bardzo dobre wyniki w nauce można otrzymać 160, 200 lub 240 zł –  w zależności od  średniej ocen. Jak zawsze największa pula, bo 24.960 zł trafiła do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wolsztynie. Aż 93 wychowanków tej szkoły otrzymało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce,  26 za szczególne osiągnięcia sportowe, cztery  – naukowe, jeden – artystyczne. W powodowskim Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych, które słynie ze sportowych osiągnięć nie zabrakło nagród dla uczniów, którzy reprezentując placówkę zdobyli I, II lub III miejsce w zawodach międzyszkolnych na szczeblu wojewódzkim lub okręgowym –  przyznano ich pięć. 11 osób otrzymało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce.

W Zespole Szkół Zawodowych stypendia wręczono 13 wychowankom za bardzo dobre wyniki w nauce i dwóm za szczególne osiągnięcia sportowe. Doceniono także uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, dla których takie chwile są zawsze dużym przeżyciem. Na uroczystość zapraszani są dumni z pociech rodzice, zaś na tablicy wyświetlana jest prezentacja z osiągnięciami stypendystów. Starosta Jacek Skrobisz miał okazję nagrodzić czworo podopiecznych tej placówki.
Serdecznie gratulujemy wysokich not i życzymy równie dobrych w semestrze letnim.

Wydział
Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 18408059      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt